Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Нещодавно в університеті «Stefan cel Mare» (м. Сучава, Румунія) відбулась ХІ Міжнародна студентська конференція «Student in Bucovina». На ній були представлені доповіді здобувачів Національного університету харчових технологій, серед яких і юні науковці кафедри біотехнології і мікробіології, які є учасниками студентського наукового гуртка «BIOTECH».
Доповіді здійснювали здобувачі за трьома різними секціями: бакалаврат, магістратура, здобувачі ступеня доктор філософії. У конференції брали участь учасники з Румунії, Польщі, Угорщини, Словаччини та України. Румунські колеги відзначили доповіді наших молодих науковців і вони отримали заслужену нагороду:
Німецька служба академічних обмінів (DAAD)сприяє проведенню онлайн-курсів і підтримки студентів українських ЗВО в першому півріччі 2025 року.
В наступному семестрі буде організовано 5 безкоштовних інтерактивних онлайн-курсів для здобувачів біологічних та суміжних спеціальностей, які викладатимуться провідними спеціалістами з українських університетів, українською мовою.
Ось і завершилися цьогорічні засідання екзаменаційної комісії із захисту кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня магістр здобувачами спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія». Плідно працювали всі – здобувачі проводили безсонні ночі, доводячи до досконалості свої кваліфікаційні роботи, а члени екзаменаційної комісії протягом тривалих чотирьох засідань «розбирали по реченнях» презентації, доповіді та кожен штрих і точку на кресленнях.
Один рік і чотири місяці промайнули для наших магістрантів на одному подиху: тільки вчора вони здавали вступні фахові випробування, а сьогодні лави кваліфікованих біотехнологів поповнилися 38 «новоспеченими» магістрами з біотехнології та біоінженерії.
З радістю повідомляємо, що освітньо-професійна програма «Промислова та фармацевтична біотехнологія» підготовки магістрів за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» Національного університету харчових технологій успішно пройшла акредитацію.
Це важливе досягнення є вагомим підтвердженням високого рівня якості підготовки здобувачів вищої освіти на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ , відповідності програми сучасним вимогам ринку праці та міжнародним стандартам у галузі біотехнологій. Приємно відзначити, що зразковим рівнем відзначені найважливіші критерії, за якими оцінювалась освітня програма: викладання та оцінювання (оцінка А) і кадровий потенціал (оцінка А).
Рада вітати! Мене звати Мельничук Яна і вже кілька днів я та сама щаслива володарка диплому магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». І сьогодні хочу поділитись своїм досвідом як у навчанні, так і у працевлаштуванні.
Розкажіть більш детально про Вашу роботу на сьогодні.
Я працюю мікробіологом лабораторії фармацевтичних розробок на виробництві інсулінів «ІНДАР». Сфера моєї відповідальності - це контроль контамінацій виробничих зон бактеріофагами (розробка методик, підбір дезінфекційних засобів, аналіз висіяних бактеріофагів, дослідження джерел контамінації). Також наразі я займаюся документальним супроводом процесу депонування штамів продуцентів, їх паспортизації та характеризації.
Акредитація освітніх програм – важливий процес, який забезпечує підтвердження їх відповідності сучасним стандартам вищої освіти. У рамках цього процесу оцінюється якість освітньої діяльності, її відповідність потребам здобувачів та роботодавців. Під час акредитації магістерської програми «Промислова та фармацевтична біотехнологія», яка реалізується на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ, було відзначено численні позитивні аспекти, проте акредитаційна комісія також надала рекомендації для подальшого вдосконалення програми.
Чому варто обрати одну з спеціальностей факультету БТЕК?
Ми пропонуємо сучасну та актуальну професійну програму - «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна», за спеціальністю 162 "Біотехнології табіоінженерія".
А ще ви дізнаєтесь від наших студентів:
✅ Як саме навчатись на факультеті
✅ Які переваги навчання на БТЕК
Нещодавно на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України відбулася V науково-практична конференція молодих науковців «Молодь та сучасні проблеми мікробіології і вірусології» (V Scientific Conference of Young Researchers «Youth and Modern Problems of Microbiology and Virology»). Подія пройшла у гібридному форматі, що дозволило залучити учасників з усіх регіонів України та зарубіжжя.
Особливою гордістю кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ став виступ на конференції магістрантки ІІ року навчання Анастасії Охмакевич, яка є активною учасницею студентського наукового гуртка «BIOTECH». Тема її доповіді: «Destruction of dual-species biofilms under the action of Rhodococcus erythropolis IMV Ac-5017 surfactants synthesized in the presence of a yeast inducer». У своїй роботі дослідниця вивчала вплив дріжджів Saccharomyces cerevisiae БТМ-1 на здатність поверхнево-активних речовин руйнувати двовидові біоплівки. Доповідь, яка була зроблена англійською мовою, стала першим кроком магістрантки у представленні своїх наукових досягнень міжнародній аудиторії.
Вища школа управління охороною праці у Катовіцах запрошує студентів партнерських університетів на відкриту онлайн лекцію з комунікації на тему: Сучасні технології і їх вплив у комунікації
Коли: 12 грудня о 10.00-11.30
Лекція польською мовою з перекладом на українську
Лекція транслюватиметься онлайн на платформі MS Teams
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.